• 21 Lis. 2018

Częściowe zachmurzenie 2°C -1°C

A A A
WKK Wrocław vs Energa Kotwica Kołobrzeg 92:78

Nasi koszykarze pojechali do stolicy dolnego śląska powalczyć z reprezentantami Wrocławia w 1 lidze. Na „pierwszy ogień” poszedł rewelacyjny beniaminek WKK Wrocław. Mecz obie drużyny rozpoczęły bardzo nerwowo. Potwierdzeniem nich będzie to, że pierwsze punkty w meczu padły po dwóch minutach i trzydziestu ośmiu sekundach (2:38).

Dalsza część to walka „kosz za kosz” - żadna z ekip nie potrafił wypracować przewagi większej niż 5 punktów. W naszym zespole prym wiódł Damian Janiak (11 punktów w 1 kwarcie). Drugą kwartę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy do 5 minuty mieli już rzucone 12 punktów przy 5 naszego zespołu. Na szczęście ostatnie 6 punktów w kwarcie było dziełem graczy z Kołobrzegu, co pozwoliło ograniczyć stratę do jedynie 4 punktów (46:42).

Na trzecią kwartę najlepiej spuścić zasłonę milczenia. Do czwartej minuty trzymaliśmy jeszcze jako-taki dystans i walczyliśmy o odrobienie straty. Ale nastąpiły 2 minuty kompletnej bezradności w szeregach zawodników Czarodziejów z Wydm. Zawodnicy WKK rzucili 11 punktów z rzędu wypracowując 16 punktów przewagi. Pomimo prób zniwelowania straty jeszcze przed zakończeniem 3 kwarty przewaga zespołu z Wrocławia pozostała taka sama (77:59).

Początek czwartej kwarty nie zapowiadał znaczącej poprawy, ponieważ pierwsze cztery punkty rzucili gospodarze. Obraz gry znacząco się nie zmienił i tylko dzięki 5 punktom na zakończenie meczu rzuconych przez Szymona Ryżka wynik nie przybliżył się znacząco do -20. Przypominamy, że sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa S.A.

(27:26 | 19:16 | 31:17 | 15:19)