nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Częściowe zachmurzenie

21°C

Kołobrzeg

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 74%

Wiatr: 18 km/h

 • 21 Lip. 2019

  Rain 22°C 17°C

 • 22 Lip. 2019

  Zachmurzenie 21°C 16°C

A A A
Polfarmex Kutno - Energa Kotwica Kołobrzeg 87:85

Mecz rozpoczęliśmy "standardową" pierwszą piątką: Stanios, Zalewski, Janiak, Grujić, Wrona i pierwsze 3 minuty w wykonaniu naszych zawodników to było kompletne nieporozumienie - 4 niecelne rzuty z gry, 3 faule, 2 straty, a przeciwnik w tym czasie uciułał 9 punktów.


Ale w okolicach 5 minuty nastąpił zwrot o 180 stopni i przez prawie 4 minuty to przeciwnik nie potrafił znaleźć drogi do kosza, a my rzuciliśmy w tym czasie 9 punktów. Kwartę zakończyliśmy na delikatnym plusie (16:19) co pozwalało z optymizmem patrzeć na dalszą część meczu.


Kolejna kwarta to obraz walki (a co za tym idzie fauli), grania zrywami (z ponad minutowymi przestojami w zdobywaniu punktów), które jednak przynosiły efekt, jakim było powiększanie naszej przewagi. Gra w stylu Grit and Grind (natarczywa obrona na granicy faulu i wrzucenie przeciwnika w powolne "bagienne" tempo) widocznie nam pasuje. I tak na przerwę schodziliśmy z siedmiopunktową przewagą (34:41).


W trzeciej kwarcie obudziły się "nasze demony" z nią związane, czyli niewytłumaczalny przestój w grze, który wykorzystuje przeciwnik. I tak było od pierwszej do trzeciej minuty kwarty gdzie od wyniku (34:43) zrobiło się po 43. Cały wysiłek dwóch kwart został zniweczony w te szybkie 2 minuty. W końcówce kwarty pozbieraliśmy się i wydarliśmy parę koszy, ale jak wielkiej energii to wymagało pokazała kolejna kwarta.


Czwartą kwartę zaczęliśmy z komfortowym jak się wydawało prowadzeniem +5 (62:67). Po pierwszych 30 sekundach gdzie każda ze stron rzuciła po koszu nastąpiło dwu i pół minutowe "strzelanie rykoszetami" z obu stron. Można było iść zrobić sobie herbatę/kawę lub otworzyć piwo i wrócić wygodnie na fotel. Szybciej otrząsnęli się gospodarze i rzucając pięć punktów z rzędu doprowadzili do remisu. Nastąpiła idealna walka kosz za kosz, która swój kres miała na minutę i 45 sekund do końca meczu. I chociaż Tracy McGrady potrafił w pojedynkę w 35 sekund rzucić 13 punktów, zawodnikom Kotwicy i Polfarmexu w 3 razy dłuższym czasie nie udało się trafić ani razu. A więc czekała nas dogrywka.


W tej części mieliśmy pokaz jak zostać bohaterem meczu nie rzucając w decydującej partii nawet jednego punktu. Michał Marek, bo o nim mowa w dogrywce zebrał 3 piłki (w tym tą ostatnią na 8 sekund do końca), rozdał 2 bloki (w tym podczas decydującego rzutu na remis na 8 sekund do końca) i zanotował 1 asystę (wyprowadzającą swój zespół na najwyższe prowadzenie w dogrywce 86:82). Mecz zakończył z linijką: 13 punktów, 11 zbiórek, 4 asysty, 5 wymuszonych fauli, 1 przechwyt i 3 bloki, co łącznie dało Eval równy 22.


Swoje "kamienie milowe" po tym meczu osiągnęli:

 • Szymon Ryżek przekroczył 350 punktów zdobytych w barwach Energa Kotwicy Kołobrzeg
 • Łukasz Bodych przekroczył 500 zbiórek zdobytych w barwach Energa Kotwicy Kołobrzeg
 • Damian Janiak przekroczył 100 punktów zdobytych w barwach Energa Kotwicy Kołobrzeg


Polfarmex Kutno - Energa Kotwica Kołobrzeg 87:85

(16:19 | 18:22 | 28:26 | 14:9, 11:9)

 • Polfarmex: Paweł Nowicki 21 pkt., January Sobczak 17 pkt., Michał Marek 13pkt., Patryk Wieczorek 12 pkt., Szymon Pawlak 12 pkt., Bartosz Majewski 7 pkt., Filip Czyżnielewski 4 pkt., Karol Obarek 1 pkt., Adrian Matyszkiewicz 0 pkt.,
 • Kotwica: Szymon Ryżek 17 pkt., Damian Janiak 14 pkt., Przemysław Wrona 14 pkt., Patryk Przyborowski 9 pkt, Jakub Zalewski 9 pkt., Łukasz Bodych 8 pkt., Daniel Grujić 7 pkt., Adrian Suliński 5 pkt., Jakub Stanios 2 pkt., Paweł Lasota 0 pkt.
60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Ja teraz kłamię (Wybrzeże)
Król Lew (Wybrzeże)
Previous Next Play Pause
1 2

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia