nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

1°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 24.14 km/h

  • 03 Sty. 2019

    Breezy 3°C 0°C

  • 04 Sty. 2019

    Pochmurnie 6°C 0°C

A A A
Energa Kotwica Kołobrzeg vs SKK Siedlce 98:93

Liczyliśmy na podtrzymanie dobrej serii i kolejne zwycięstwo w "naszej" hali. Pierwsza część meczu dawała nadzieje na takie rozstrzygnięcie. Już po 2 minutach meczu prowadziliśmy 7 punktami (9:2), a kilku punktowe prowadzenie Kotwicy utrzymywało się przez całą kwartę.


Największą zasługę w tym miał Łukasz Bodych, który tylko w pierwsze 5 i pół minuty jakie spędził na parkiecie 1 kwarty rzucił 11 punktów. Gdy na zegarze czasu gry do zakończenia kwarty pozostało 4 minuty i 30 sekund za Bodycha na parkiet wszedł Przemysław Wrona i rzucił 8 punktów. Kołobrzeskie Twin Towers w akcji.


Drugą kwartę rozpoczęliśmy od trafienia Patryka Przyborowskiego dającego nam 5 punktowe prowadzenie (27:22), lecz Bartosz Wróbel do spółki z Rafałem Królem mieli inny plan rzucając 6 punktów z rzędu i wyprowadzając SKK na jednopunktowe prowadzenie (27:28). To podrażniło naszych zawodników, którzy odpowiedzieli czterema minutami totalnej dominacji, podczas której rzuciliśmy 11 punktów z rzędu. Dobra seria uśpiła "Naszych" i pozwoliliśmy odpowiedzieć przeciwnikowi 8 punktową serią. Szczęśliwie "dowieźliśmy" dwupunktowe prowadzenie na długą przerwę.


Trzecia kwarta rozpoczęła się od agresywniejszych ataków Kotwicy i wydawałoby się, iż "powrót na właściwe tory", czyli minimum 5 punktowe bezpieczne prowadzenie to tylko kwestia czasu. Niestety, ale w połowie kwarty coś się zacięło i pozwoliliśmy odebrać sobie kontrolę nad meczem, a przeciwnik zakończył kwartę czteropunktową zaliczką przed ostatnią odsłoną (63:67).


W ostatniej kwarcie szybko zniwelowaliśmy przewagę SKK i zaczęło się wzajemne "ostrzeliwanie", które trwało do czwartej minuty kwarty. Mocniejszy zryw Czarodziejów i mieliśmy 6 punktów przewagi (80:74). Nie wiedzieć czemu ponownie pozwoliliśmy odebrać sobie wypracowaną przewagę i w głównej mierze za sprawą Rafała Sobiło na półtorej minuty do końca meczu przegrywaliśmy czterema punktami (80:84). Mecz uratował nam niezawodny ostatnim czasy Damian Janiak, który na minutę przed końcem wykorzystał jeden rzut wolny, a chwile później rzutem za 3 punkty ustalił wynik meczu w regulaminowym czasie gry (84:84). Więc czekało nas dodatkowe 5 minut meczu.


Tę część lepiej rozpoczęli goście. Celny rzut za 3 punkty Bartosza Wróbla i jeden celny osobisty Macieja Strzeleckiego ustawiły SKK w uprzywilejowanej pozycji. Na szczęście dla nas do końca dogrywki udało im się trafić jeszcze tylko dwa razy (raz za 3 pkt. i raz za 2 pkt.). Na minutę i 20 sekund przed końcem Kotwicy udało się wyjść na delikatne prowadzenie (92:91), którego nie oddali już do zakończenia spotkania. Ostatnie sześć punktów Czarodziejów zostało rzuconych z linii rzutów osobistych, a autorami byli Jakub Zalewski (3 pkt.) i Adrian Suliński (3 pkt.)


Podczas tego meczu swoje "kamienie milowe" osiągnęli:

  • Adrian Suliński przekroczył 150 zbiórek zdobytych dla Kotwicy Kołobrzeg
  • Patryk Przyborowski przekroczył 700 punktów zdobytych dla Kotwicy Kołobrzeg
  • Przemysław Wrona osiągnął 100 punktów zdobytych dla Kotwicy Kołobrzeg
  • Łukasz Bodych przekroczył 850 punktów zdobytych dla Kotwicy Kołobrzeg


Energa Kotwica Kołobrzeg vs SKK Siedlce 98:93
(25:22 | 16:17 | 22:28 | 21:17, 14:9)


Kotwica
: Łukasz Bodych 27 pkt., Przemysław Wrona 15 pkt., Damian Janiak 13 pkt., Daniel Grujić 12 pkt., Jakub Zalewski 11 pkt., Patryk Przyborowski 10 pkt., Szymon Ryżek 6 pkt., Adrian Suliński 4 pkt., Gracjan Dobriański 0 pkt., Paweł Lasota 0 pkt.


SKK
: Bartosz Wróbel 26 pkt., Rafał Sobiło 19 pkt., Maciej Strzelecki 13 pkt., Nikodem Sirijatowicz 10 pkt., Rafał Król 9 pkt., Marcin Pławucki 7 pkt., Marcin Nędzi 5 pkt., Roman Janik 4 pkt., Dawid Kołodziński 0 pkt.

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia