Drukuj
Kategoria: Sport
Odsłony: 744
33. Międzynarodowy Bieg Zaślubin

Frekwencja tegorocznej edycji Biegu Zaślubin wyniosła nieco ponad 613 biegaczy (453 biegaczy i 163 kobiet), czyli porównywalnie do zeszłorocznej edycji. 33 edycję można nazwać Biegiem Strażaka dlatego, że to właśnie strażacy zdominowali całkowicie bieg.


O tym, że strażak musi być sprawny fizycznie to wie każdy, ale to że reprezentują taki wysoki poziom biegania to mało kto by się spodziewał.


Po raz pierwszy w 33. Biegu Zaślubin rozegrano kwalifikację Puchar Polski Starzaków PSP o Puchar Komendanta Głównego PSP. Przyjechała spora grupa strażaków praktycznie z całej Polski (61 strażaków w tym 6 kobiet) – Warszawa, Wrocław, Rzeszów, Biała Podlaska, Toruń, Łódź, Pleszew, Kędzierzyn Koźle, Szczecin, Koszalin, Zgierz, Wadowice, Bytom, Puck, Gorzów, Bytów...


Pierwsza trójka zwycięzców to strażacy. W sumie w pierwszej dziesiątce uplasowało się aż 7 strażaków.


Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Janasiak Agarun.pl | 2. Mejsce  Sylwia Telatyńska 58:25 | 3. Miejsce Rozalia Gabska  1:00:41 Biegacze Józefa Noji


Zresztą pierwsza trójka to jakby skopiował wynik z zeszłorocznych Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Biegu Ulicznym. Aż 20 strażaków pobiegło poniżej 1 godziny, a jest to już naprawdę godny wynik.


Ze Strażakami próbowali powalczyć Policjanci w II Mistrzostwa Policji o puchar Komendanta Powiatowego Policji. Tutaj frekwencji, aż tak sporej nie było, ale za to najlepszy z Policjantów reprezentujący KMP Koszalin – NORBERT BORZĘCKI (00:50:58) zajął wysokie 4 miejsce Open.


Najlepszym w kategorii mundurowych WP został GRZEGORZ BRAUN (00:51:52) zajmując 6 miejsce Open. Mundurowych WP rywalizowało w sumie 54 biegaczy.


Co roku w Kołobrzegu możemy spotkać wielu znanych i utytułowanych Polskich biegaczy jak i organizatorów innych biegów.


W tym roku gościliśmy m.in. trzech olimpijczyków:

Był też tradycyjnie prezes PSB i dyrektor półmaratonu w Pile - Henryk Paskal, czołowy niegdyś maratończyk w Polsce Prezes Polskiego Stowarzyszyszenia Biegów Ambasador AIMS (Association of International Marathons and  Distance Races) na wszystkie kraje Europy  Wschodniej.  Członek Komisji Biegów Ulicznych  IAAF.


Miłą niespodziankę zrobił Jan Huruk, który od kilku lat przyjeżdżał do Kołobrzegu, ale bardziej w roli VIPa. W tym roku przebiegł dystans 15km, dystans z rekordem Polski należącym ciągle do niego. 28 lat temu (1991r.) Jan Huruk w Tampie nabiegał wynik 00:43:45. W tym roku już jako prawie 60-latek przebiegł w czasem 01:00:23.


W rywalizacji mieszkańców Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego wzięło udział 136 biegaczy w tym 40 kobiet. Najlepszym biegaczem okazał się Artur Karcz uzyskując wynik 00:53:40. Drugi w rywalizacji został Adam Fido - 00:56:47, a trzeci Rafał Bieńkowski - 00:57:57.


Wśród Pań kolejność następująca: Kornelia Maksymowicz - 01:09:19, Agata Wojciechowska- Hrycyk - 01:12:42 i Karolina Pałaszewska - 01:15:43.


Tradycyjnie przed biegiem delegacja złożyła kwiaty pod Pomnikiem Sanitariuszki a kilka minut przed biegiem usłyszeliśmy już po raz trzeci hymn kołobrzeskiego biegu w wykonaniu Wojciecha Młynarskiego "Ballada o Kołobrzegu ".


W czasie rozgrzewki przed biegiem słychać było huczne strzały z armat i karabinów dochodzące z pobliskiej plaży. Godzinę przed biegiem odbywała się inscenizacja historyczna "Bój o Kołobrzeg".


Wśród współorganizatoro i sponsorow należy wyróżnić Firmę INVEST TOWER Sp.zo.o. Colberg zu ufundowanie piwa dla biegaczy i Polska Żeglugę Bałtycką Polferiess za ufundowanie 2 rejsów w dowolnym terminie na promach Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego ufundował nagrody rzeczowe dla biegaczy.


Bieg był objęty patronatem Prezydent Miasta Kołobrzeg Annę Mieczkowską, Posła na Sejm Marka Hoka, Członka Zarządu Marszałkowskiego Janusza Gromka i Starostę Powiatu Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. Bieg Miał uroczysta oprawę.

 

33. Międzynarodowy Bieg Zaślubin
33. Międzynarodowy Bieg Zaślubin
33. Międzynarodowy Bieg Zaślubin
33. Międzynarodowy Bieg Zaślubin
33. Międzynarodowy Bieg Zaślubin
33. Międzynarodowy Bieg Zaślubin
33. Międzynarodowy Bieg Zaślubin
33. Międzynarodowy Bieg Zaślubin
33. Międzynarodowy Bieg Zaślubin
33. Międzynarodowy Bieg Zaślubin
33. Międzynarodowy Bieg Zaślubin


Info i foto:Łukasz Sobczyk