nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Breezy

16°C

Kołobrzeg

Breezy

Wilgotność: 56%

Wiatr: 35 km/h

  • 31 Maj 2020

    Breezy 17°C 11°C

  • 01 Cze. 2020

    Słoneczny 15°C 10°C

A A A
Energa Kotwica Kołobrzeg vs AZS AGH Kraków 88:71

Ostatni mecz rundy zasadniczej w Kołobrzegu przyszło nam rozegrać z beniaminkiem ligi AZS AGH Kraków. Zespół ten wzmocnili powracający po kontuzji Tomasz Zych oraz najlepszy strzelec drużyny Maciej Koperski. Mecz rozpoczęliśmy żelazną od wielu spotkań piątką: Jakub Stanios, Jakub Zalewski, Szymon Ryżek, Daniel Grujić, Łukasz Bodych.


Początek meczu to celne rzuty z dystansu krakowian, które pozwalały utrzymywać wynik w granicy remisu. Z naszej strony widoczna była przewaga pod koszem, którą wykorzystywał Daniel Grujić wraz z Łukaszem Bodychem. Pierwsza część kwarty to spora ilość niecelnych rzutów z obu stron. Od czwartej minuty przewagę w meczu objęła Kotwica, która po akcji 2+1 Patryka Przyborowskiego, efektownym wsadzie Daniela oraz celnym rzucie Łukasza Bodycha zdobyła 8 punktowe prowadzenie. Ostatnie dwie minuty to kolejne punkty Czarodziei z wydm z pomalowanego oraz pierwsze punkty spod kosza krakowian. Kwarta zakończyła się wynikiem 18-11.


Drugą kwartę rozpoczęliśmy celnym rzutem z półdystansu środkowego AZS Patryka Kędela. Gospodarze szybko odpowiedzieli akcją spod samego kosza 2+1 Przemka Wrony. Dalsza część spotkania to błędy ze strony gości, które wykorzystywała Kotwica do powiększania swojej przewagi. W 5 minucie drugi raz zablokowany został w tym meczu Bartłomiej Podworski. Tym razem przez świetnie grającego w tej części spotkania Przemka Wronę. Ostatnie minuty to punkty z ławki Pawła Lasoty, Marcela Korolczuka oraz Adriana Sulińskiego. Ostatnie punkty w tej kwarcie zdobył Adrian, ustalając wynik 48-27 do przerwy.


Przerwa w meczu nie przyniosła zmiany obrazu gry. Krakowianie nadal razili nieskutecznością do tego dokładając straty dzięki naszej dobrej obronie. Kwartę rozpoczęliśmy od serii 13-0 powiększając prowadzenie do 36 punktów, które jak się później okazało było najwyższym w całym meczu. Co ciekawe goście nie potrafili oddać celnego rzutu przez ponad 4 minuty gry. Pierwsze punkty dla AGH zdobył Michał Borówka. Druga część kwarty była bardzo wyrównana. Kwartę zakończyliśmy 32 punktowym prowadzeniem.


Niestety, mając dużą przewagę w meczu często wkrada się rozluźnienie i tak właśnie było w ostatniej kwarcie. Nasza obrona nie była już tak szczelna jak miało to miejsce w poprzednich kwartach. Goście rozpoczęli od pięciu trafionych rzutów z dystansu szybko zmniejszając straty do 21 punktów. Dalsza część spotkania to mozolne zmniejszanie przewagi przez gości, która w pewnym momencie zmalała nawet do 14 punktów. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 88-71. W ostatniej kwarcie szansę dłuższej gry otrzymali nasi wychowankowie. W tym spotkaniu Marcel Korolczuk spędził najwięcej czasu w dotychczasowych występach na 1 ligowych parkietach. Marcel zgrał blisko 14 minut gry, zdobywając 6 punktów oraz 3 asysty. Ostatni mecz rundy zagramy na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych. Niestety, pomimo wygranej zagramy w fazie play-out, a naszym rywalem będzie SKK Siedlce. Do fazy podejdziemy z przewagą parkietu co oznacza, że dwa pierwsze spotkania zagramy w hali Milenium. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa S.A.


Swoje kamienie milowe osiągnęli:

  • Adrian Suliński przekroczył 500 punktów zdobytych w barwach Kotwicy
  • Jakub Zalewski przekroczył 350 punktów zdobytych w barwach Kotwicy
  • Daniel Grujić przekroczył 850 punktów zdobytych w barwach Kotwicy
  • Damian Janiak przekroczył 150 zbiórek zdobytych w barwach Kotwicy


Energa Kotwica Kołobrzeg vs AZS AGH Kraków 88:71
(18:11 | 30:16 | 23:12 | 17:32)


Energa Kotwica: Grujić 15, Przyborowski 15, Lasota 10, Wrona 10, Stanios 7, Korolczuk 6, Ryżek 6, Zalewski 6, Bodych 5, Janiak 4, Suliński 4, Dobriański 0.


AZS AGH: Mamcarczyk 19, Kędel 15, Włodarczyk 12, Koperski 9, Jakubek 7, Czerwonka 4, Deja 3, Borówka 2, Dyrda 0, Podworski 0, Zych 0.

71589
Zdjęć w Galeriach
4982
Artykułów
3658
Wydarzeń
5.1KK
Unikalnych wywołań

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Kino WYBRZEŻE oraz Kino RCK i DKF są zamknięte
Previous Next Play Pause
1

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia