nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
Kornelia Braun Mistrzem Polski 2019

W dniach 22-23 czerwca Raszków w województwie wielkopolskim stał się stolicą polskiego kolarstwa. Na Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich 2019 zjechało 481 zawodników z klubów kolarskich z całej Polski. Kołobrzeskie Towarzystwo Cyklistów wystawiło do tychże wyścigów 16 zawodników z klas IV- VI.


Pierwszego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas (potocznie nazywana czasówką) - polega na jak najszybszym pokonaniu trasy. Zawodnicy startują z pozycji zatrzymanej, pojedynczo w jednakowych odstępach czas u ( 30 s.) uczniowie klas IV i V pokonywali dystans 3000 m, a VI - VIII 5000 m. Kolarze nie mogą korzystać z pomocy innych zawodników, a więc nie mogą jechać parami lub grupami; w przypadku gdy jeden doścignie drugiego na trasie wyścigu musi go wyprzedzić lub zachować co najmniej dwudziestopięciometrowy odstęp. Na trasie etapu jest kilka punktów mierzenia czasu, w celu aktualnego porównywania czasów jadących zawodników na trasie.


W jeździe indywidualnej na czas nasza zawodniczka Kornelia Braun uczennica klasy VI powtórzyła sukces z przed roku i po raz drugi sięgnęła po najwyższy tytuł Mistrzyni Polski. Kornelia pokonała dystans 5000 m z prędkością 37 km/h.


Pozostali zawodnicy pojechali również wspaniale wkładając w wyścig całe serce:


Klasy IV

 • 12 miejsce Lena Wielogórska
 • 13 miejsce Olivier Serafin
 • 23 miejsce Kopański Tomasz
 • 25 miejsce Jan Szymczyk
 • 27 miejsce Jan Rowiński
 • 33 miejsce Ksawery Andrzejewski
 • 37 miejsce Karol Wojdyła
 • 42 miejsce Antek Sulima


Klasy V

 • 26 miejsce Maja Górczyńska


Klasy VI

 • I miejsce Kornelia Braun
 • 40 miejsce Oskar Cejmerowski

Klasa VII

 • 49 miejsce Kacper Wójcicki
 • 59 miejsce Oliwier Wrześniewski

Klasa VIII

 • 9 miejsce Nicola Pszczoła


W niedzielę odbył się wyścig ze startu wspólnego, tu nasza zawodniczka Kornelia Braun również pokazała, że mimo tego,że dzień wcześniej oddała z siebie wszystko, mimo ogromnego bólu mięśni powalczyła i ukończyła wyścig na III miejscu zdobywając tytuł Vicemistrzyni Polski.


Powody do dumy dali znowu wszyscy zawodnicy, ale nasz IV klasista Olivier Serafin przegrał III miejsce o odległość koła, kończąc wyścig na miejscu VI, co jest ogromnym sukcesem biorąc pod uwagę,że w wyścigu startowało 64 zawodników.


O każdym z naszych zawodników mogłabym napisać, ponieważ każdy czymś zaskoczył. Ranga wyścigu i ilość zawodników spowodowała, że każdy z nich pojechał lepiej niż na jakimkolwiek wyścigu, treningu.


Klasa IV

 • 12 miejsce Lena Welogórska
 • 13 miejsce Olivier Serafin
 • 14 miejsce Tomasz Kopański
 • 18 miejsce Jan Szymczyk
 • 19 miejsce Jan Rowiński
 • 34 miejsce Karol Wojdyła
 • 35 miejsce Ksawery Andrzejewski
 • 46 miejsce Antoś Sulima


Mistrzostwa Polski - najważniejsze zawody w roku za nami


Ogromne podziękowania dla trenera Igora Muravev, który z pomocą trenera Jakuba Brauna przygotował zawodników. Wróciłam do Kołobrzegu ze świadomością,że to dopiero początek sukcesów KTC Kołobrzeg. Mamy kolejny raz Mistrza Polski - najlepszą zawodniczkę w Polsce - zawodniczkę, której nazwisko i czasy zna większość trenerów w Polsce, ale … mamy w klubie zawodników, którzy mają waleczne serce, mają pasję i wystarczy kilka poprawek i …jeszcze trochę treningów i ja wiem,że będą kolejni Mistrzowie. Mistrzowie wychowani w KTC Kołobrzeg. Muszę podziękować również rodzicom - to oni wspierają nasz klub, jeżdżą z nami poświęcając swój czas, pieniądze, użyczają samochody. Szczególne podziękowania dla Państwa Krzysztofa i Magdy Sulima oraz Agaty i Jacka Wielogórskich. Bez nich, było by strasznie, strasznie ciężko.


Przypominam również, że nasi zawodnicy bardzo potrzebują Busa ( na Mistrzostwa Polski jechaliśmy 4 samochodami ).Można nam pomóc wpłacając pieniądze na konto: 93 1240 6508 1111 0010 7189 2666 z dopiskiem #Bus_dla-kolarzy_KTC Bierzemy udział w akcji Fundacji LOTTO - możemy wygrać 100 000 zł na zakup busa - do końca września 2019 musimy wypedałować największą liczbę kilometrów. Żeby nam pomóc, trzeba pobrać darmową aplikację - odlottowa jazda - i włączać Start za każdym razem kiedy jedziesz rowerem.


Zapraszamy wszystkie dzieciaki od 6 lat w górę, które kochają jeździć rowerem. W klubie czeka na Was rower szosowy, strój kolarski, super trenerzy, fantastyczna ekipa oraz przygoda życia. Zapisy: 509 954 219.


Z kolarskimi pozdrowieniami
Agnieszka Braun

60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia