nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Słoneczny

5°C

Kołobrzeg

Słoneczny

Wilgotność: 97%

Wiatr: 8 km/h

  • 03 Cze. 2020

    Słoneczny 16°C 4°C

  • 04 Cze. 2020

    Częściowe zachmurzenie 21°C 9°C

A A A
Sezon czas zacząć

Po blisko półrocznej przerwie powracamy do rozgrywek I Ligi Koszykówki Mężczyzn. Sezon rozpoczniemy wyjazdowym meczem na trudnym terenie we Wrocławiu 27 września (piątek) o godzinie 18:00. Co ciekawe mecz ten zainauguruje rozgrywki całej ligi, ponieważ pozostałe spotkania kolejki zostaną rozegrane dzień później.


Z drużyny Czarodziei z Wydm z poprzedniego sezonu pozostało pięciu zawodników: Jakub Stanios, Patryk Przyborowski, Łukasz Bodych, Daniel Grujić oraz wychowanek Marcel Korolczuk. Kotwicę wzmocnił Bartosz Wróbel, czyli zawodnik z najlepszą średnią 19,38 punktu na mecz w I lidze w poprzednim sezonie, Hubert Kruszczyński, który był jednym z liderów rewelacji rozrywek Górnika Wałbrzych, Nick Madray mający na koncie 13 występów w barwach ekstraklasowej Spójni oraz niezłą końcówkę sezonu w Hiszpanii. Skład uzupełnia utalentowana młodzież w postaci Dominika Grudzińskiego, Szymona Janczaka, Pawła Strzępka oraz Sebastiana Waldy, czyli etatowych reprezentantów Polski grup młodzieżowych. Naszą drużynę można spokojnie nazwać mieszanką młodości i doświadczenia. Jak pokazały sparingi drużyna prowadzona przez jednego z najlepszych trenerów w lidze Mariusza Karola będzie wstanie nawiązać walkę z każdym.


Patrząc na naszych rywali WKK Wrocław, czyli 5 drużynę oraz rewelację poprzednich rozgrywek można powiedzieć bardziej o wzmocnieniu niż rewolucji w składzie z poprzedniego sezonu. Borykająca się z brakiem centymetrów strefa podkoszowa została wzmocniona przez jednego z najlepszych centrów poprzedniego sezonu dobrze znanego w Kołobrzegu Piotra Niedźwiedzkiego. Wraz z Patoką stworzy on jedną z największych ofensywnych sił podkoszowych w całej lidze. Na obwodzie drużyna ta została wzmocniona przez doświadczonego Tomasza Prostaka, który wniesie z pewnością spokój w grze Wrocławian. Nie można oczywiście zapominać o świetnym strzelcu, jakim jest Jakub Koelner oraz o utalentowanej młodzieży na ławce, która już w poprzednim sezonie pokazała się z bardzo dobrej strony. Według ekspertów WKK powinno uplasować się w czubie tabeli nadchodzącego sezonu.


Czeka nas zatem bardzo zacięta inauguracja sezonu a warto dodać, że WKK było bardzo mocne w swojej hali pokonując czołowe drużyny poprzedniego sezonu. My oczywiście wierzymy, że Czarodzieje z Wydm zaczarują halę WKK Sport Center i w dobrych nastrojach wrócą do Kołobrzegu z myślą już o walce 5 października w hali Milenium z Sokołem.


Dla kibiców mamy dobrą wiadomość, jaką jest planowana transmisja na żywo tego meczu na You Tube. O szczegółach dotyczących transmisji będziemy informować na bieżąco w naszych mediach społecznościowych. Przypominamy, że sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa SA.

71589
Zdjęć w Galeriach
4982
Artykułów
3658
Wydarzeń
5.1KK
Unikalnych wywołań

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Kino WYBRZEŻE oraz Kino RCK i DKF są zamknięte
Previous Next Play Pause
1

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia