organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
Derby dla Czarnych

Spotkanie rozpoczęliśmy piątką Jakub Stanios, Hubert Kruszczyński, Daniel Grujić, Łukasz Bodych oraz Nick Madray. Na hali oprócz kibiców Kotwicy pojawiła się głośna grupa ze Słupska. W mecz zdecydowanie lepiej weszli Czarodzieje z Wydm, którzy w 7 minucie kwarty prowadzili 10-0.

Szybko do odrabiania strat wzięli się Czarni za sprawą celnych rzutów głównie z dystansu Małgorzaciaka oraz Janiaka doprowadzając do remisu 13-13. Końcówka kwarty to celne rzuty byłego kapitana Kotwicy dające prowadzenie Czarnym 15-17.

Ponownie lepiej kwartę rozpoczęła Kotwica za sprawą Wróbla, który wykorzystał 3 rzuty wolne po faulu Janiaka oraz Staniosa, który dołożył 2 punkty, dzięki czemu powróciliśmy na prowadzenie. Dalsza część meczu to twarda gra pod koszem i duża ilość fauli po obu stronach. W takiej grze lepiej czuli się goście odrabiając straty oraz wychodząc na nieznaczne prowadzenie. Pierwszy raz w tym meczu swoją broń rzutów z dystansu pokazali goście, którzy utrzymywali prowadzenie w granicach 6-8 punktów. Kotwicę w grze utrzymywał głównie Wróbel trafiając rzut z dystansu oraz rzuty wolne. Straty po faulu Pełki zmniejszył Bodych trafiając 3 rzuty wolne. Do przerwy wygrywali Czarni 32-39.

Początek III kwarty to dobra gra Kotwicy. Trafiliśmy cztery rzuty 2 punktowe, natomiast trafić z dystansu nie mogli goście. Tym samym wynik oscylował w granicy remisu. Dalsza część meczu to twarda obrona i największa ilość strat drużyn w meczu. Ostatnie 4 minuty kwarty to powiększająca się przewaga Czarnych. Ponownie przypomniał o sobie dobrze dysponowany tego dnia Małgorzaciak trafiając z dystansu z czym Kotwica miała duże problemy. Przedostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 54-60.

Niestety ostatnia kwarta rozpoczęła się zupełnie inaczej niż poprzednie. Mieliśmy nadal problem z celnością z dystansu, natomiast festiwal rzutów rozpoczął Dutkiewicz trafiając trzy rzuty z dystansu co spowodowało 15 punktowe prowadzenie na 6 minut przed końcem meczu. Obraz gry nie uległ zmianie. Goście powiększali prowadzenie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 58-80. Kolejny mecz zagramy w niedzielę na wyjeździe z Pruszkowem. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa SA.

Energa Kotwica Kołobrzeg vs STK Czarni Słupsk 58:80
(15:17 | 17:22 | 22:21 | 4:20)

Energa Kotwica: Grujić 13, Bodych 12, Wróbel 12, Stanios 8, Kruszczyński 6, Madray 3, Przyborowski 2, Walda 2, Grudziński 0.

STK Czarni: Małgorzaciak 19, Kordalski 16, Dutkiewicz 13, Janiak 11, Wyszkowski 7, Długosz 5, Pełka 5, Fraś 4, Grześ 0, Szczepanek 0.