nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Częściowe zachmurzenie

9°C

Kołobrzeg

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 93%

Wiatr: 9 km/h

  • 29 Maj 2020

    Częściowe zachmurzenie 14°C 7°C

  • 30 Maj 2020

    Częściowe zachmurzenie 13°C 10°C

A A A
XIII Turniej o Puchar Pana Cogito

W sobotę 26 października  2019r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Kołobrzegu rozegrano XIII Ogólnopolski Turniej Szachowy o „Puchar Pana Cogito”, którego organizatorem był Gminy Klub Szachowy Solny.


Zawody  były poświęcone pamięci jednemu z największych polskich poetów XX wieku – Zbigniewa Herberta. Celem turnieju szachowego, obok propagowania i popularyzacji szachów, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, jest też upamiętnienie twórczości Herberta. Właśnie ten poeta jest patronem turnieju, bo ma dla szachisty przesłanie, jest symbolem myślenia, rozwijania umysłu. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Pani Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg. Bardzo piękny wiersz patrona turnieju „Poeta i żaba” wyrecytowała 10 letnia Zosia Pryć, po czym 63 startujących rozpoczęło 9 rundowy turniej szachowy.

W zawodach po raz czwarty z rzędu najlepszy okazał się Mistrz Fide Kamil Plichta reprezentujący klub SzUKS Gostmat 83 Gostynin. Drugie miejsce zajął Adam Czuchnicki z Pałacu Młodzieży w Szczecinie, a podium uzupełniła reprezentantka Solnego Grzybowo – Julia Antolak.

W klasyfikacji seniorów powyżej 60 roku życia zwyciężył Pan Sylwester Kupiak z Kołobrzegu przed Panem Ryszardem Sokołowskim z Koszalina i Jerzym Kotem z Wejherowa.
Klasyfikację kobiet wygrała Julia Antolak z Solnego przed Aleksandrą Załóg i Nikolą Grzesik obie panie z Hetmana Koszalin.
Do lat 10 najlepszymi okazali się: Franciszek Bochniak – Hetman Koszalin, Filip Pawlicz – KSz Gryf Szczecin i Hanna Arabas – Solny Grzybowo.
Do lat 14 zwyciężył Filip Łuczak przed swoim kolegą z Hetaman Koszalin Gracjanem Grzesikiem, a podium uzupełnił Paweł Kossowski reprezentując KSz Gryf Szczecin
Do lat 16 najlepszym zawodnikiem został Olaf Kozak z Kołobrzegu, który wyprzedził Miłosza Rogalę – Solny Grzybowo i Macieja Żądkowskiego z Białogardu.
Turniej tradycyjnie odbył się w bardzo sympatycznej atmosferze i przy niezmiennie dużej frekwencji. Nagrody w turnieju ufundowane zostały przez Miasto Kołobrzeg, Firmę Almako, oraz Klub Szachowy Solny.

71589
Zdjęć w Galeriach
4982
Artykułów
3658
Wydarzeń
5.1KK
Unikalnych wywołań

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Kino WYBRZEŻE oraz Kino RCK i DKF są zamknięte
Previous Next Play Pause
1

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia