nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Breezy

14°C

Kołobrzeg

Breezy

Wilgotność: 69%

Wiatr: 33 km/h

  • 07 Lip. 2020

    Małe burze 18°C 13°C

  • 08 Lip. 2020

    Małe burze 17°C 12°C

A A A
E-mailDrukuj

Wystawa Malarstwa Renaty Bonczar "Domy Duszy"

Wydarzenie

Wystawa Malarstwa Renaty Bonczar
Tytuł:
Wystawa Malarstwa Renaty Bonczar "Domy Duszy"
Kiedy:
Pt, 3. czerwiec 2016 - So, 2. lipiec 2016
Gdzie:
Galeria Sztuki Współczesnej - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Wystawy
Odsłony
17346

Opis

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, Galeria Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu oraz Galeria "Klucznik" z Gdańska zapraszają na wystawę malarstwa Renaty Bonczar "DOMY DUSZY", która odbędzie się w kołobrzeskiej galerii w dniach 04.06. - 02.07.2016 r. Wernisaż 3.06.2016 r. o godz. 19:00.

"Galeria Klucznik" z Gdańska przedstawia wystawę Renaty Bonczar zatytułowaną "Domy duszy". Od wielu lat mamy nadzwyczajną przyjemność i zaszczyt współpracować z tą wybitną malarką o niezwykłej osobowości artystycznej. Prezentowany cykl obrazów sprawia widzowi złudne wrażenie obcowania z malarstwem pejzażowym. Niewątpliwie u podłoża leży fascynacja miejscami odwiedzanymi podczas licznych podróży. Jego przekaz jest jednak daleko głębszy. Obrazy, zatrzymane w czasie i pamięci, są przepełnione milczeniem przemijania. Autorka, poprzez kreację natury, chce się z podzielić zachwytami nad pięknem świata ale i wyrazić własne i nasze tęsknoty, lęki i marzenia. Te przeżycia są bardzo intymne, może więc dlatego w tej scenerii nie znajdziemy ludzi. Wielki talent, szczerość przekazu, ogromna wrażliwość kolorystyczna, doświadczenie i dogłębna znajomość tradycyjnego warsztatu artystycznego, stanowi o tym, co w odniesieniu do malarstwa Renaty Bonczar możemy nazwać "kulturą obrazu".

RENATA BONCZAR - od urodzenia mieszka i pracuje w Katowicach. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Dyplom w 1980 r. W 2004 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach uzyskała stopień doktora sztuki. Za twórczość otrzymała Nagrodę Artystyczną Wojewody Śląskiego, Kieleckiego, Nagrodę Prezydenta Miasta Szczecina. Uhonorowana przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis" w 2016 r.

Na swoim koncie ma ponad siedemdziesiąt wystaw indywidualnych m. in.: w Galeriach BWA; w Katowicach, w Łodzi, w Opolu, w Częstochowie, w Krakowie, w Muzeum Miasta Sopot, w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, w Muzeum Historii Katowic, w Muzeum Śląskim, w TPSP - Górny Pałac Sztuki w Krakowie, w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. W galeriach prywatnych; w Kanadzie, w Teksasie, w USA.

Udział w udokumentowanych ponad dwustu wystawach zbiorowych m. in.: International Drawing Prize J. Miró, Barcelona (Hiszpania) i (Andorra), Współczesne Malarstwo Polskie -Rotterdam, Arnhem, Amsterdam (Holandia), International Kolony in Prilep (Macedonia), International Kolony im Flühli (Szwajcaria), Kunst Cirkus - Zandvoort (Holandia), Impresje Greckie - Gargaliani i Ateny (Grecja), 100 Artystów - 100 Obrazów, Norymberga, Impresion from Umbria, -Narni (Włochy), Art La Pologne Se Dévoile, - Arras (Francja), Segovia 2009, Casa de la Alhondiga (Hiszpania), Plein Air - Fundacion Antonio Pérez, Cuenca (Hiszpania), Współczesna Sztuka Polska, Nowy Jork (USA), Art Exhibition, -Wiedeń, Kraków, Salon International Des Arts, Paryż (Francja).

Laureatka ponad dwudziestu nagród, wyróżnień i medali w najważniejszych konkursach malarskich w Polsce. Prace jej znajdują się w wielu kolekcjach państwowych, muzealnych (Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Śląskie, Muzeum Sztuki Współczesnej Cuenca - Hiszpania), prywatnych w kraju i zagranicą. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem.


Miejsce

Galeria Sztuki Współczesnej
Lokalizacja:
Galeria Sztuki Współczesnej - Strona WWW
Ulica:
ul. Armii Krajowej 12
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kup Bilecik

ZBLIŻAJĄCE SIĘ WYDARZENIA

Wakacyjny Kalendarz Wydarzeń Biblioteki

lipiec
środa
08

Wakacje bez nudy

lipiec
środa
08
Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu zaprasza dzieci na plenerowe wydarzenia organizowane pod hasłem "Wakacje bez nudy".
W południe, w każdą środę (na dziedzińcu za budynkiem Biblioteki, przy ul. Jana Frankowskiego 3) odbywać się będą naprzemiennie spektakle teatralne...
12:00

Bezpieczne miasto na wesoło

lipiec
środa
08
Już 8 lipca 2020 o godzinie 12. zapraszamy dzieci na pierwsze plenerowe przedstawienie "Bezpieczne miasto na wesoło" w wykonaniu Teatru Rozmaitości "Gwitajcie". Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona). Zapraszamy.
12:00

Wakacyjny Teatralny Elementarz. Teatr Trójkąt "Czego ni...

lipiec
środa
08
Wakacyjny Teatralny Elementarz

Teatr Trójkąt
"Czego nie wiecie o królach"
od lat 4 | scena plenerowa RCK
17:00

Obrazy bez autora (DKF)

lipiec
środa
08
"Obrazy bez autora" reż. Florian Henckel von Donnersmarck (188 min.) godz. 19:00 bilety: 12 zł, 10 zł ulgowe/Karta Mieszkańca | sala widowiskowa
19:00

Pamiątki - Festiwal Przemysława Gintrowskiego

lipiec
czwartek
09
Pamiątki Festiwal Przemysława Gintrowskiego

Język polski w codziennym (u)życiu

lipiec
czwartek
09
Projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej "Język polski w codziennym (u)życiu" to wakacyjna propozycja dla każdego. W programie m.in. plenerowe warsztaty literackie, spotkania, dyktando, gra terenowa, turnieje i inne atrakcje.
Już 9 lipca (czwartek) zapraszamy o godzinie 11:00...
11:00

Język polski w codziennym (u)życiu

lipiec
piątek
10
Projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej "Język polski w codziennym (u)życiu" to wakacyjna propozycja dla każdego. W programie m.in. plenerowe warsztaty literackie, spotkania, dyktando, gra terenowa, turnieje i inne atrakcje.
Już 10 lipca (czwartek) zapraszamy o godzinie 11:00...
11:00

Poranne Koncerty Kameralne

lipiec
sobota
11
Poranne Koncerty Kameralne Plac Koncertów Porannych Bindaż
11:00

Kabaret Młodych Panów "To jest chore"

lipiec
sobota
11
Kabaret Młodych Panów "To jest chore" "To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
"To jest chore" mieści się w ramach wszystkiego, co może zaistnieć w szeroko...
20:00

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Czworo dzieci i coś (Wybrzeże)
Coś się kończy, coś zaczyna (Wybrzeże)
	Zdrajca (Wybrzeże)
Obrazy bez autora (DKF)
Żegnaj mój synu (DKF)
Zdrajca (DKF)
Kino na leżakach
Ojciec (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia